תכנון חברתי

מהו תכנון חברתי? כיצד מטמיעים שיקולים חברתיים בתכנון?

כשאנחנו אומרים תכנון חברתי אנחנו לא מתכוונים לתכנון דמוגרפי, תחזיות אוכלוסיה או תכנון פרוגרמות. גם את זה אנחנו יודעים לעשות, אבל עבורנו, תכנון חברתי הוא קודם כל להטמיע היבטים חברתיים בתכנון וליצור סינרגיה עם תכנון משתף ופרוגרמטי.

העבודה שלנו נועדה, לפני הכל, לשרת את האנשים שעבורם כולנו מתכננים. אם המילה "סינרגיה" נשמעת שאפתנית, צריך להבין מה קורה אם לא טורחים להשקיע בתכנון חברתי.

רוצים דוגמה: תכנון דרכים ביישוב בדואי ללא התחשבות במבנה המרחבי של החמולות עלול להביא לחוסר תפקודיות של המערכת. תכנון שאינו מתחשב בילדים או בנשים עשוי להביא למרחב ציבורי קונפליקטואלי ומדיר. תכנית התחדשות במתחם בו גרים קשישים רבים, שאינה מתחשבת בצרכיהם המיוחדים, תתקל בהתנגדות ובקושי במימוש.

מודוס מובילה תכנון חברתי אמיתי היוצר תכניות טובות יותר. אנחנו מתכננים עם האנשים ומאמינים בתכנון המכיר טוב יותר את המשתמשים, נותן להם מקום של כבוד ועל כן יוצר ערך מוסף. צריכים תכנון חברתי, דמוגרפי או פרוגרמטי? תוכלו לקרא על הערך המוסף שלנו.

מגוון שירותי תכנון חברתי,

אלו ישרתו את המטרות שלכם?

ייעוץ חברתי

מתכנן חברתי מביא את נקודת המבט של האנשים לשולחן התכנון. בדיוק כמו שמתכנן סביבתי טוב מציג משמעויות סביבתיות וכלכלן את ההשלכות הכלכליות, מציג המתכנן החברתי את המשמעויות החברתיות. נשמע מורכב? צודקים. זהו תחום תכנון מתפתח שאנחנו במודוס מחוייבים לצמיחתו.

תכנון דמוגרפי

הערך המרכזי בתכנון דמוגרפי חכם טמון ביכולת להוציא משמעויות תכנוניות ברורות משפע של נתונים. החוכמה היא להתאים את הרזולוציה ולהפיק מהמידע ידע בעל ערך ישים לצרכים תכנוניים שונים.

תכנון פרוגרמטי

עיר של 50,000 תושבים מתוכננת להכפיל את עצמה. האם צריך לייעד בדיוק פי שניים שטחי ציבור מהקיים בעיר היום? ומה אם אין מספיק שטח? התשובה היא מורכבת יותר. נדרשת פרוגרמה חכמה.

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן