תכנון אסטרטגי

כיצד אפשר לקדם תהליכים מורכבים כמו תכניות פיתוח, אסטרטגיות להתחדשות עירונית או לקיימות, באופן שיאפשר מימוש ויישרת את כל המעורבים בעניין?

אנחנו ב-MODUS יודעים לגבש אסטרטגיה מוסכמת הרותמת את השותפים לפעולה. כזו המבוססת על מידע רלוונטי, יוצרת תמונת עתיד ברורה וכיווני פעולה מוסכמים.

הניסיון מלמד שמרבית השינויים שאנחנו מבקשים להוביל, המטרות והתכניות שאנו רוצים לממש – תלויים באנשים אחרים. רבים טוענים שכדי להגיע לתוצאות, חייבים אסטרטגיה; האמת היא שזו שחשובה יותר מאסטרטגיה היא אסטרטגיה מוסכמת. אנחנו במודוס יודעים לגבש אסטרטגיה כזו, הרותמת את השותפים לפעולה. אסטרטגיה המבוססת על מידע רלוונטי, תמונת עתיד ברורה וכיווני פעולה מוסכמים.

אנחנו מייעצים לארגונים, רשויות וקהילות ומלווים אותם בתהליכי גיבוש אסטרטגיות חכמות, כאלו היודעות להטמיע INPUT של מגוון בעלי עניין רלוונטיים ולרתום אותם ליישום. זאת באמצעות כלים חדשניים של דיאלוג ובניית הסכמות. המשמעות של התהליך היא לא רק יצירת אסטרטגיה יותר חכמה ומדויקת, אלא הרבה מעבר; התוצאה הסופית מתקבלת באופן חיובי, ללא צורך בהטמעה: כל הגורמים שהיו צריכים להיות מעורבים בתכנית כבר הביעו את דעתם, בסיס המידע מוסכם וההתנגדויות טופלו.

מה שלמדנו לאורך השנים הוא שיש מעט מאוד בעיות שאנשים לא יכולים לפתור, אם הם פועלים יחד.

תובנה אופטימית זו מסייעת לנו לצלוח גם אשדות סוערים ולהוביל לכל יעד באפקטיביות.

מגוון שירותי אסטרטגיה,

אילו ישרתו את המטרות שלכם?

תכניות אב ומדיניות
תכנית אסטרטגית (אב) היא מפת הדרכים להנעת שינוי. קשה מאוד להוביל שינוי בסוגיות מרוכבות ללא מנהיגות, רתימה של שותפים רלוונטיים ויצירת אחריות ומחויבות לשינוי.

אסטרטגיה עירונית
רוב אוכלוסיית העולם גרה בערים, כך גם בישראל. עיר היא מציאות מורכבת, כך גם העירייה – מנהלים רבים, לכל אחד מהם תפיסה עצמאית, נתונים שונים ודעה אחת על דרכי הפעולה הנכונות. כיצד רותמים את כל מי שצריך לעבוד יחד בכיוון מוסכם?

אסטרטגיות לקיימות
ארגונים ומוסדות מודעים יותר לנושא הקיימות ועל כן פועלים כדי לעשות את מה שהם עושים באופן מקיים יותר. אתם מאמינים בניהול מקיים או רוצים לקדם קיימות עירונית? מבינים שחשוב לרתום את מי שחשוב יחד לתכנית מסוכמת?

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן