התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא אחד התחומים הצומחים והמאתגרים ביותר בתכנון ערים כיום. בעשור האחרון פיתחנו התמחות מיוחדת בהתחדשות חברתית. בשונה מתכנון מתארי, התחדשות עירונית לא תתממש בפועל ללא רתימה, התארגנות והסכמה של בעלי הדירות עצמם. על כן, תכנון בשיתוף הציבור, תכנון חברתי, ניהול קשר נכון עם תושבים וסיוע להתארגנות אינם Nice To Have אלא הכרח של המציאות.

מודוס שותפה להכנת תכניות מפורטות, תכניות אב ומתאר בשכונות העוברות התחדשות. בנוסף, אנו מייעצים לחברות יזמיות מובילות, מכינים תסקירים חברתיים, מייעצים למנהלות עירוניות להתחדשות עירונית ומנגישים תוכן מורכב.
הניסיון שלנו בשטח מלמד שניהול נכון של הקשר עם התושבים, הנגשת מידע, חיזוק ההתארגנות להסכמה ותכנון משתף וחברתי – כולם יחד יוצרים סינרגיה וערך מוסף לתכנון למימוש.

מגוון שירותי התחדשות עירונית,

אלו ישרתו את המטרות שלכם?

התחדשות חברתית משתפת

(תכנון חברתי בשיתוף הציבור)

כדי לקדם ולממש התחדשות עירונית, חיוני לקבל את הסכמת בעלי הנכסים – אין ברירה אחרת. אנחנו יודעים שכדי להכין תכניות טובות ולמזער את ההשלכות השליליות של התחדשות, חייבים להטמיע שיקולים חברתיים ולשתף בהכנת התכנית.

הסברה אפקטיבית

שינוי והסכמה מתחילים בהבנה. אנו מסייעים להסביר תהליכים מורכבים למגוון קהלי יעד.

בהתחדשות עירונית, בסופו של דבר, אנחנו מבקשים ממישהו לפנות את ביתו היחיד ולהאמין שאחר כך יהיה טוב יותר. גם לו, גם לעיר ולכולם. זה לא כל כך פשוט. במקרים רבים אנשים לא מבינים ומפחדים, ועל כן מתנגדים. לנו חשוב להסביר כך שכל המעורבים יבינו, בדרך שיוצרת אמון

תסקיר חברתי למתחמי התחדשות

תסקיר חברתי הוא כלי חשוב של רשויות מקומיות ומוסדות תכנון המעוניינים לקדם תכניות ויוזמות להתחדשות עירונית. יותר ויותר רשויות דורשת תסקיר חברתי מפורט ומשמעותי למתחמי התחדשות. חברות יזמיות שלא מנהלות תהליך נכון עלולות להיתקל בקשיים ובעיכובים יקרים

ניהול הקשר עם התושב

בתהליכי פינוי ובינוי, קיימת לפעמים נטייה להתייחס לדיירים ולבעלי הנכסים כאל "מי שצריך להחתים". גישה כזו עלולה להתברר כבעייתית בטווח הרחוק. תהליכים מתמשכים שנים ודיירים מאבדים אמון. מודוס מציעה לנהל ממשק אחר. חכם ומועיל.

ליווי חברתי לתכניות התחדשות במסלול רשויות

רשויות מקומיות רבות מקדמות תכנון מתחמי התחדשות במסלול רשויות. תמיכת הרשות להתחדשות עירונית מותנית בתנאים שונים (קישור לתנאי הרשות). תפקיד חשוב בצוות כולל ייעוץ חברתי למתכנן הפיסי, ארגון התושבים, עריכת תסקיר חברתי, הכשרת הנציגות ועוד. זוהי ההתמחות שלנו.

ליווי חברות יזמיות

קידום מתחמי התחדשות עירונית

תהליכי פינוי ובינוי הם תהליכים מורכבים. כדי לקדם אותם, יש צורך בניהול ממשקים רבים – עם תושבים, עירייה, שכנים גובלים ועוד. במודוס מבינים יודעים לדבר ביזנס ויודעים לחבר ניסיון רב שנים בניהול ממשקים וביצירת ערך משותף.

ליווי מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית

בשנים האחרונות מוקמות מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית בעידוד הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית (קישור לפירוט המנהלות הקיימות ופרטי קשר). המנהלות מתמודדות עם תפקיד מורכב, תחומי אחריות רבים וצורך ליצור הצלחות בזמן מוגבל. מודוס מייעצת למנהלות בהתליך.

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן