תפריט

אסטרטגיה להתחדשות השכונות הוותיקות ומרכז העיר אילת
(2017-2020)

התחדשות חברתית ותכנון משתף

איך מקדמים התחדשות עירונית באילת? אין ערכי קרקע מתאימים לפינוי בינוי. שוק הייזום עובד אחרת לגמרי ויש המון דירות של משקיעים. מאידך, ביום של רעידת אדמה, יהיה באמת אסון ושכונות שלמות חייבות התחדשות. זו בדיוק הסיבה ששמחנו להיצטרף לתהליך כיועצים לתכנון חברתי ומשתף. להיבטים ולכלים חברתיים יש מקום חשוב ביותר במקום כמו אילת. המעורבות בשתי התכניות עם צוותי תכנון מעולים – האדריכל אלי דרמן משרד אלונים גורביץ ופז כלכלה איפשרו השפעה משמעותית.

 מה זו התחדשות חברתית? הנה דוגמא: אילת היא עיר תיירות. דיברנו עם בעלי הוסטלים. גיבשנו יחדיו הבנות שמבהירות מהם התנאים שיאפשרו להם למנף אזור היכול לשלב תיירות, מרחב ציבורי איכותי ומגורים לצעירים. זיהינו מחולל צמיחה וגיבשנו תובנות ברורות ליישום.

 דוגמה אחרת: באילת המון דירות משקיעים שנהנו שנים רבת מתשואה יפה, אבל לא השקיעו בבניין ובמרחב הציבורי. יועץ חברתי טוב יודע לזהות את הדפוס, לחבר את המשמעות להתחדשות עירונית ולהציע פתרונות מעשיים.

אילת עוברת תהליך מרתק. בעוד עשור היא תהיה עיר אחרת. שדה התעופה התפנה, לב העיר יתחדש, שכונות חדשות ייבנו ושכונות וותיקות יתחדשו. תיירות אחרת תגיע, תחנת רכבת תיפתח והנמל הצבאי יתפנה. עיר אחרת. איזה כיף יהיה לקחת את הילדים ולהראות במה אבא היה מעורב. 

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן