התחדשות עירונית

מגוון שירותי התחדשות עירונית,

אילו ישרתו את המטרות שלכם?

התחדשות חברתית משתפת

(תכנון חברתי בשיתוף הציבור)

כדי לקדם ולממש התחדשות עירונית, חיוני לקבל את הסכמת בעלי הנכסים – אין ברירה אחרת. אנחנו יודעים שכדי להכין תכניות טובות ולמזער את ההשלכות השליליות של התחדשות, חייבים להטמיע שיקולים חברתיים ולשתף בהכנת התכנית.

עד היום היינו שותפים להכנת תכניות מגוונות, בכל רחבי הארץ:

  • תכניות אב להתחדשות בגבעתיים, רמת גן, רמלה, רחובות, אילת, קטמונים, עכו וערערה.
  • תכניות מתאר להתחדשות ברחובות, בגבעתיים, בפתח תקווה, ירושלים, חולון וחדרה.
  • תכניות מפורטות להתחדשות לפתח תקווה, יבנה, רמלה, רמת השרון, הרצליה, קריית שמונה, ירושלים, גבעתיים ועוד.
  • עשרות מיזמי פינוי ובינוי בהיקפים מגוונים מאוד.

מודוס מביאה לשולחן עשור של ניסיון, היכרות עמוקה עם תהליכי התחדשות עירונית בכל השלבים שלהם, ויכולת יוצאת דופן לעבוד עם אנשים.

הסברה אפקטיבית

שינוי והסכמה מתחילים בהבנה. אנו מסייעים להסביר תהליכים מורכבים למגוון קהלי יעד.

בהתחדשות עירונית, בסופו של דבר, אנחנו מבקשים מאדם לפנות את ביתו היחיד ולהאמין שאחר כך יהיה טוב יותר. גם לו, גם לעיר ולכולם. זה לא כל כך פשוט. במקרים רבים אנשים לא מבינים ומפחדים, ועל כן מתנגדים. לנו חשוב להסביר כך שכל המעורבים יבינו, בדרך שיוצרת אמון. בדרך שמפחיתה התנגדויות ומאפשרת שיח ענייני ומקדם – זו המומחיות שלנו.

אין סוף שעות עם מגוון עצום של קהלים, שנים רבות של ניהול משברים וקונפליקטים וקצת שיער לבן, מאפשרים לנו לעשות את זה אחרת. המודעות שלנו להיבטים ויזואליים והמומחיות בניסוח מסרים שעוברים, מאפשרת לנו להגיש תוכן פשוט שמדבר לאנשים ומביא תוצאות.

תסקיר חברתי למתחמי התחדשות

תסקיר חברתי הוא כלי חשוב לרשויות מקומיות, יזמים משמעותיים ומוסדות תכנון המעוניינים לקדם תכניות ויוזמות להתחדשות עירונית. יותר ויותר רשויות דורשת תסקיר חברתי מפורט ומשמעותי. חברות יזמיות שלא מנהלות תהליך נכון עלולות להיתקל בקשיים ובעיכובים יקרים.

מודוס מלווה יזמי פינוי ובינוי הנדרשים להגיש תסקירים חברתיים בהתאמה להנחיות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ולדרישות הרשויות המקומיות. בנוסף למה שחייבים, אנחנו מוסיפים המלצות תכנוניות-חברתיות המסייעות לתכנון טוב יותר, מייעצים ליזם לגבי המשך התהליך עם הדיירים ומסייעים בקידום התהליך – אלו יוצרים יתרון תחרותי ומאפשרים ליזם לעמוד ברגולציה באופן מיטבי.

ניהול הקשר עם דיירים

בתהליכי פינוי ובינוי, קיימת לפעמים נטייה להתייחס לדיירים ולבעלי הנכסים כאל "מי שצריך להחתים". גישה כזו עלולה להתברר כבעייתית בטווח הרחוק. תהליכים מתמשכים שנים ודיירים מאבדים אמון. מודוס מציעה לנהל ממשק אחר. חכם ומועיל.

חלק משמעותי מהתנגדות דיירים מבוסס על חוסר במידע, אי הבנות וחששות שאינם מקבלים מענה. מודוס מציעה ליזמים ייעוץ למערך שלם המנהל את הקשר עם הדיירים לאורך התהליך. קשר המבוסס על נגישות ושיתוף, בונה אמון ויוצר תחושה שיש על מי לסמוך. ניהול הממשק כולל מערך הסברה פיסי ומקוון, מפגשים תקופתיים ועבודה עם קבוצות עניין מיוחדות.

ליווי חברתי לתכניות התחדשות במסלול רשויות

רשויות מקומיות רבות מקדמות תכנון מתחמי התחדשות במסלול רשויות. תמיכת הרשות להתחדשות עירונית מותנית בתנאים שונים. תפקיד חשוב בצוות כולל ייעוץ חברתי למתכנן הפיסי, ארגון התושבים, עריכת תסקיר חברתי, הכשרת הנציגות ועוד. זוהי ההתמחות שלנו.

לייעוץ החברתי תפקיד ליבה בצוות התכנון וזיקה ישירה להצלחה. למודוס צוות רב תחומי היוצר מענה מיטבי בכל תחומי האחריות של הייעוץ והליווי החברתי במסלול רשויות.

ליווי חברות יזמיות

קידום מתחמי התחדשות עירונית

תהליכי פינוי ובינוי הם תהליכים מורכבים. כדי לקדם אותם, יש צורך בניהול ממשקים רבים – עם תושבים, עירייה, שכנים גובלים ועוד. במודוס מבינים יודעים לדבר ביזנס, ויודעים לחבר ניסיון רב שנים בניהול ממשקים וביצירת ערך משותף.

אנחנו עובדים עם חברות הייזום הגדולות במשק ומייעצים במתחמי פינוי ובינוי, כיועצים חברתיים בצוות התכנון, כעורכי תסקיר חברתי על פי דרישת העירייה או כמלווים את הצוות הניהולי בקידום התהליך.

ליווי מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית

בשנים האחרונות מוקמות מנהלות עירוניות להתחדשות עירונית בעידוד הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. המנהלות מתמודדות עם תפקיד מורכב, תחומי אחריות רבים וצורך ליצור הצלחות בזמן מוגבל. מודוס מייעצת למנהלות בתהליך.

למנהלות עירוניות תפקיד מפתח בקידום ומימוש התחדשות עירונית נכונה לעיר. כזו המוסיפה איכות ולא כזו המוסיפה רק תושבים, יוצרת ג'נטריפיקציה ומעמיסה על התשתיות העירוניות. המנהלת פועלת בממשקים מרובים מול גופי עירייה, תושבים, יזמים ועוד. עבודה מורכבת כזו דורשת התנהלות נכונה. צוות מודוס מציע למנהלות העירוניות ליווי ותמיכה כוללת, כלים אפקטיביים לניהול הקשר עם התושב, סיוע בהתארגנות להסכמה והבניית תהליכי עבודה. הניסיון העצום בשטח, ההיכרות העמוקה עם היבטים תכנוניים וחברתיים ופרספקטיבה הארגונית, מאפשרים לנו להציע מעטפת 360º.

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן