קיימות תאגידית

קיימות בתאגידים היא גישת ניהול המתכללת היבטים כלכליים, חברתיים וסביבתיים, יחד עם שיקולי טווח ארוך והדורות הבאים. גישות חדשות בוחנות את ה"רשיון החברתי לפעולה" SLTO (Social License to Operate) מושג מפתח, המכוון ליכולתה של החברה לקבל לגיטימציה או "רישיון חברתי" לפעולתה. "רישיון" זה תומך באקלים עסקי המאפשר לחברה לקדם את פעילותה, להביא ערך ללקוחותיה ולממש את ייעודה וחזונה.

ניהול ממשק מחזיקי העניין וחיזוק מעורבותם, הם מאבני הייסוד של גישת ניהול זו. למחזיקי העניין ידע ומידע רב עבור הארגון ולהם פוטנציאל השפעה מובהק על יכולתו לשגשג לאורך זמן. מחזיקי עניין עלולים ליצור סיכונים ואתגרים לתאגיד, אך גם עשויים ליצור הזדמנויות לערך משותף.

קיימות בתאגידים היא תפיסת עולם, שפה ומסגרת מושגית המאפשרת לבחון את האופן בו אנחנו עושים דברים. היא קשורה ל-3 מושגי ייסוד: מנהיגות. אחריות ושיפור מתמיד. לפעול באופן מקיים זה להשתפר כל הזמן ולקחת אחריות על פעילות הארגון. זה דורש מנהיגות עסקית. כדי להצליח באמת להיות במקום הזה ולהבין את מגוון ההיבטים, אנחנו צריכים מחזיקי עניין שונים שמכירים אותם הכי טוב. בעצם, ליכולת של הארגון לקיים דיאלוג אפקטיבי עם מחזיקי עניין חשיבות מהותית ליכולתו לפעול בדרך מקיימת.

האם אתם פועלים באופן מקיים? האם אתם מרגישים שמשהו בממשק שלכם עם בעלי עניין לא עובד?

מודוס מביאה ניסיון והתמחות ייחודיים בישראל בגיבוש ויישום אסטרטגיה למעורבות מחזיקי עניין (SEP) בניהול פלטפורמות לשיתוף מחזיקי עניין ממוקדים ובפרויקטים מורכבים ובגיבוש אסטרטגיה תאגידית לשיתוף מחזיקי עניין.

מגוון שירותי קיימות תאגידית,

אילו ישרתו את המטרות שלכם?

שיתוף מחזיקי עניין בפרויקטים מורכבים

יש לכם פרויקט גדול ומורכב? אתם מבינים כבר מהניסיון ומאינטואיציה ניהולית בריאה, שכדאי לדבר עם מחזיקי עניין שונים, לבנות אמון, למנוע קונפליקטים ולקדם את הפרויקט ככל הניתן באופן חלק? הרי זמן שווה כסף!

שיתוף מחזיקי עניין נבחרים

לעיתים הסיפור ממוקד יותר. ארגון מבין שיש לו מערכת יחסים חשובה עם קהילה או קבוצות של מחזיקי עניין מהותיים, והוא מבקש למצוא את הדרך האפקטיבית ביותר, לנהל אותה נכון.

אסטרטגיה תאגידית לשיתוף מחזיקי עניין

בתאגידים רבים פועל כיום סמנכ"ל קיימות ומנהל אחריות תאגידית. רבים מבינים ששיתוף מחזיקי עניין עומד בליבת יכולתו של הארגון לממש אסטרטגיה מקיימת. מאידך, האם יש לארגון תפיסת הפעלה ברורה? האם קיימת אסטרטגיה?

איך שיתוף מחזיקי עניין יכול לקדם תהליכים ולחסוך זמן?

כשרוצים להוביל שינוי נדרשים מנהיגות, יוזמה ונחישות. בעולם המורכב של ימינו, כמעט תמיד נדרש שיתוף פעולה של בעלי עניין אחרים. חשבו רגע על השינוי או על הפרויקט שלכם. כמה כאב ראש היה יכול להיחסך אם הייתם מנהלים את הקשר עם בעלי עניין אחרת? כמה קושי היה נחסך אם הייתם מנגישים מידע, מבינים יחד את ההשפעות ההדדיות ופועלים יחד כדי למזער סיכונים ולמנף הזדמנויות?

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן