שיתוף היברידי

השילוב בין תהליכי תכנון משתף פיסיים ומקוונים פותח עולם חדש של הזדמנויות. קורונה – זוכרים? אז אחרי המכה הראשונה הבנו שאנחנו חייבים חלופה מקוונת. גיבשנו דרכים ושיטות לביצוע תהליכי שיתוף בעולם של ריחוק חברתי, ועם הזמן גיבשנו מודל עבודה היברידי מנצח.

 

 

 

כולנו מכירים כבר כנס זום. איך בונים כנס מרובה משתתפים מוצלח? איך מנגישים את הטכנולוגיה לקשישים שמתקשים להתחבר? איך מנהלים רישום נכון ובונים בסיס נתונים להמשך? איך מנהלים דיון אפקטיבי עם 180 משתתפים ויותר? כולם על השתק או שאוספים שאלות בצ'אט? איך מעבירים מסר נכון כשאין שפת גוף? מתי כדאי לעשות ובינר על פני מפגש זום? ואיך מחלקים לחדרי דיון? מה עובד טוב יותר באופן מקוון ומתי חשוב להתעקש על מפגש פיסי?

כיום מודוס יודעת להציע מודל היברידי משולב שמביא את הטוב בכל העולמות. לשלב כלים מקוונים כגון מפגשי זום מסגים שונים, אתרי Story Map מבוססי GIS לכל תוכנית, סקרים מרחביים, שאלונים מקוונים (מחוברים מרחבית) ועוד, יחד עם סל הכלים הפיסיים שפיתחנו עם השנים.

עבור לקוחותינו שרוצים לעלות מדרגה, יצרנו שיתופי פעולה עם הפלטפורמות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, אלו המאפשרות ביצוע מגוון פעולות שיתוף במקום אחד שילוב מגוון פעולות.

שיתוף מחזיקי עניין בפרויקטים מורכבים

יש לכם פרויקט גדול ומורכב? אתם מבינים כבר מהניסיון ומאינטואיציה ניהולית בריאה, שכדאי לדבר עם מחזיקי עניין שונים, לבנות אמון, למנוע קונפליקטים ולקדם את הפרויקט ככל הניתן באופן חלק? הרי זמן שווה כסף!

שיתוף מחזיקי עניין נבחרים

לעיתים הסיפור ממוקד יותר. ארגון מבין שיש לו מערכת יחסים חשובה עם קהילה או קבוצות של מחזיקי עניין מהותיים, והוא מבקש למצוא את הדרך האפקטיבית ביותר, לנהל אותה נכון.

אסטרטגיה תאגידית לשיתוף מחזיקי עניין

בתאגידים רבים פועל כיום סמנכ"ל קיימות ומנהל אחריות תאגידית. רבים מבינים ששיתוף מחזיקי עניין עומד בליבת יכולתו של הארגון לממש אסטרטגיה מקיימת. מאידך, האם יש לארגון תפיסת הפעלה ברורה? האם קיימת אסטרטגיה?

איך שיתוף מחזיקי עניין יכול לקדם תהליכים ולחסוך זמן?

כשרוצים להוביל שינוי נדרשים מנהיגות, יוזמה ונחישות. בעולם המורכב של ימינו, כמעט תמיד נדרש שיתוף פעולה של בעלי עניין אחרים. חשבו רגע על השינוי או על הפרויקט שלכם. כמה כאב ראש היה יכול להיחסך אם הייתם מנהלים את הקשר עם בעלי עניין אחרת? כמה קושי היה נחסך אם הייתם מנגישים מידע, מבינים יחד את ההשפעות ההדדיות ופועלים יחד כדי למזער סיכונים ולמנף הזדמנויות?

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן