ניהול קונפליקטים

אז מה עושים כשנוצרת אי הסכמה, אולי אפילו מחלוקת? מה עושים כשהדברים מתדרדרים והופכים לקונפליקט ולמשבר של ממש? קודם כל כדאי לנשום עמוק. לאחר מכן, כדאי להבין שזה תהליך ושצריך לדעת לנהל אותו נכון. במקרה הזה ה"זמן" לא יעשה את שלו.

אז הבשורות הרעות הן שלקונפליקטים רבים יש דינמיקה של הסלמה ואם לא מנהלים אותם בצורה נכונה, איך נאמר, זה לא נהיה יותר טוב. הדברים נעשים מורכבים יותר והעלויות צומחות. הבשורות הטובות שקונפליקט יכול להיות גם הזדמנות ללמידה ולצמיחה. אם מנהלים אותו נכון.

במשך שנים רבות למדנו את זרמי המערבולת של מצבי מחלוקת ומשבר והפכנו למצילים מוסמכים. אחרי אלפי שעות במים גועשים, אנחנו מלווים בבטחון ארגונים, גופים וקהילות בהתמודדות עם מצבי קונפליקט. אנחנו מעדיפים לסייע במניעה ככל הניתן, אבל אנחנו "פורחים" באמת כשהדברים מסתבכים ו"איש אוחז בגרון רעהו" ומטלטל. אנחנו מביאים לשולחן ניסיון רב שנים, מודלים מעשיים שהוכחו בשטח, יכולת הקשבה וניתוח ורצון אמיתי לעשות את זה נכון. מתלבטים? בואו חסכו לפחות התלבטות אחת – האם להיעזר. כתבו לנו וניפגש.

מודוס מתמחה בביצוע הערכות מצב, ניהול משברים וגישור רב צדדי. כחלק מתהליכים אנחנו משלבים לעיתים גם מודולים של הכשרה והטמעה עליהם תוכלו לקרוא בהמשך.

מגוון שירותי ניהול קונפליקטים,

אלו ישרתו את המטרות שלכם?

הערכת מצב

מה קורה כשהדברים מסתבכים? כשהולך ונוצר קונפליקט שמקשה או מונע מכם לקדם את המטרות שלכם, יוצר עיכובים ולוקח משאבים? מה כדאי לעשות כדי לקדם ולא להרע את המצב? האם כדאי לנסות לבנות הסכמות או ללכת בכל הכוח? מהו באמת המצב?

ניהול משברים

לעיתים מגיעים הדברים לידי משבר, הדורש ניהול מנוסה. לעיתים זו מחלוקת, או אפילו אי הבנה, העלולים, בניהול שגוי, להסלים ולצאת משליטה.

גישור רב צדדי

גישור רב צדדי הוא אומנות הדורשת יכולת הקשבה ואמפתיה של נזיר, מקצועיות נייטראלית, יכולת ניתוח של כירורג ויצירתיות של מפרק מטענים.

הכשרה והטמעה

מנהלים רבים מתמודדים עם מצבי קונפליקט מתוקף תפקידם. שיטה, כלים ומיומנויות עשויים לשפר באופן משמעותי את היכולת למנוע (ואם לא מצליחים) לנהל ולפתור מצבי קונפליקט. בחלק מהתפקידים, לדעת לנהל מצבי קונפליקט הוא חלק מובנה מהתפקיד ומיומנות הכרחית.

עכשיו כששמעתם על מודוס, זה הזמן להתמקד בארגון שלכם: איזה שינוי אתם מתכננים? מה החזון שלכם לשנים הבאות? נשמח לשמוע ולצאת למסע.

דילוג לתוכן