תסקיר חברתי במתחם התחדשות עירונית
(2016-היום. מגוון רשויות וחברות יזמיות מובילות)

תסקיר חברתי למתחמי התחדשות עירונית הוא רגולציה חדשה יחסית. יותר ויותר ערים מחייבות חברות יזמיות להכין תסקירים כאלו. חלקן מתחילות להבין את התועלת הגדולה שיש בהכנת תסקיר טוב, ובשילוב יועץ חברתי מראשית הדרך. 

מה הסיפור? כדי לממש התחדשות עירונית בפועל, חייבים את תמיכת והסכמת בעלי הנכסים. חייבים. יעוץ תכנוני-חברתי יכול לשפר את התכנית, להתאים אותה יותר לדיירים, וכך לחזק את הסכמתם ולקדם את המימוש בפועל. במעטפת הרחבה יותר, מודוס מסייעת לנהל את ממשק הדיירים, מנגישה תוכן שמפחית התנגדויות, ומקדמת פתרונות פרקטיים לקונפליקטים.

תסקיר חברתי הוא כלי חדש יחסית, המהווה כלי תומך החלטה בידי היזם וגורמי תכנון עירוניים המקדמים התחדשות עירונית. מודוס צברה ניסיון ייחודי בשנים האחרונות והכינה למעלה מ- 25 תסקירים במגוון פרויקטים, עבור חברות יזמיות מובילות ורשויות מקומיות. כמתכננים, אנחנו יודעים לומר מה משמעות המידע לתכנון ולביזנס, וגם להמליץ מה ואיך כדאי לעשות כדי לקדם מימוש בפועל.  

המליצו עלינו

עיריית תל אביב:

עיריית ת"א קידמה לאחרונה עדכון לתכנית האסטרטגית לעיר . התכנית מקיפה, עוסקת ב-10 תחומי חיים ומגבשת אסטרטגיה ברורה לעשור הבא. את העבודה הובילה היחידה לתכנון אסטרטגי בליווי יועצים חיצוניים.

חברת מודוס ייעצה והובילה מהלך מורכב של ניהול ממשק עם מגוון עצום של בעלי עניין רלוונטיים לתכנית ואת שיתוף הציבור הכללי. במהלך הכנת התכנית השתתפו למעלה מ- 250 נציגים של בעלי עניין שונים בכ- 27 סדנאות תכנון בשלושת שלבי התכנון המרכזיים: לימוד וניתוח מצב קיים, גיבוש תמונת עתיד מוסכמת וגיבוש קווי פעולה מרכזיים. חברת מודוס ייעצה לגבי המתודולוגיה המתאימה, מבנה המפגשים, הנחתה בפועל את כלל המפגשים, ניהלה את הידע, הנגישה אותו לאתר העירוני וריכזה תובנות מרכזיות בכל שלב עבור כל אחד מצוותי העבודה. זהו מהלך מורכב ורב תשומות, לו חשיבות רבה בעיצוב החזון העירוני. ליועצי מודוס היה תפקיד מרכזי במהלך זה כשותפים מלאים לתכנית.

מצאנו חברה מקצועית ביותר, זמינה ונגישה לכל התלבטות וצורך . הדברים נעשו תמיד באיכות מוקפדת, בלוחות זמנים קצרים ובחיוך. יועצי מודוס ידעו לחלץ תובנות חשובות מתוך תוצרים מורכבים ולהביא ערך מוחשי בכל שלבי התכנית.

יש לציין, כי חב' מודוס מלווה את עיריית ת"א-יפו מזה שנים רבות במגוון פרויקטים בתכנון, אסטרטגיה, התחדשות עירונית ועוד. בין היתר בהכנת תכנית המתאר לעיר, תכנון ומימוש התחדשות שוק הכרמל, תכנון גן קריית ספר וגן אליפלט, כתיבת תסקירים חברתיים למתחמי התחדשות עירונית, ייעוץ למנהלים עירוניים ועוד.

אנו ממליצים בחום על עבודה עם חברת מודוס. בברכה,

חדוה פיניש
מ"מ מנהלת היחידה לתכנון אסטרטגי מינהל ההנדסה
עירית ת"א-יפו

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן