תכנית הגנה משריפות יער
(2016-היום. ישובים צמודי יער)

ישובים צמודי חורש ויער, מצויים בסיכון קבוע להתמודדות עם שריפות הגורמות לנפגעים ולנזקים משמעותיים לרכוש. במקרה אסון, גם בנפש. רשויות מקומיות מבינות כיום טוב יותר, את תפקידן בניהול הסיכון. בשנת 2012 חוקק "חוק רשות כיבוי והצלה" ומכוחו הוקמה הרשות לכבאות והצלה. ישובים הנדרשים להיערך לשריפות על פי הנחיות הרשות, מחויבים להכין "תכנית הגנה". מועצות מובילות (כגון חוף הכרמל) מבינות את הצורך באסטרטגיה מועצתית ברורה.

"תכנית הגנה" חשובה כדי לגייס משאבים נחוצים ליישום, אך מאידך, היא יוצרת השפעה סביבתית ונופית משמעותית ועלולה להיתקל בהתנגדות תושבים. תושבים שילמו ממון רב על ביתם, בזכות החורש הצמוד והם קשורים אליו רגשית. על כן, נדרש תהליך חכם, משתף תושבים ומבוסס על ידע מקצועי אמיתי.

מודוס מלווה מועצות ויישובים בהכנת אסטרטגיה כוללת ותכניות הגנה ליישובים. בשנים האחרונות פיתחנו מודל פעולה ייחודי, בשיתוף חברה המתמחה במידול ממוחשב של התפשטות אש וידע עמוק ביערנות. שילבנו יחד ידע תכנוני, היכרות עמוקה עם הרגולציה בתחום וניסיוננו בהובלת תהליכים בישובים כפריים ובניית הסכמות. מודל ייחודי זה יוצר תכניות הגנה אפקטיביות המאפשרות עמידה בתנאי הרגולציה, הגנה טובה ליישובים יחד עם שמירה על מראה כפרי וטבעי של הישוב. כל זאת בתהליך מקצועי-קהילתי משתף. 

המליצו עלינו

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן