שכונת קריית משה מתחדשת
(2013-2018. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. עיריית רחובות)

ספינת הדגל של התחדשות עירונית

תכנית ההתחדשות של שכונת קריית משה ברחובות, היא תכנית הדגל של הרשות להתחדשות עירונית ואחת התכניות המשמעותיות בארץ להתחדשות של שכונה שלמה. צוות מודוס מעורב בתכנון ובמימוש התכנית למעלה מ- 5 שנים מרתקות. התחלנו מתכנית אב שהובילה לתכנית מתאר ומשם הפכה לתכנית מפורטת. בסופו של דבר, הועברה התכנית לאישור בותמ"ל והיא כוללת 32 מתחמים, קרקע משלימה בהיקף משמעותי, מורכבות רב תרבותית, לחצים של יזמים שרוצים לקדם, מתחים בין קהילות ומה לא.

בקריית משה הייתה לנו ההזדמנות להוביל מגוון תהליכים לתכנון משתף, לייעץ חברתית לצוות התכנון, להסביר כך שאנשים יבינו ולהנגיש מידע. המומחים שלנו פעלו לקידום התארגנויות בכל המתחמים, העצימו  פעילים בקורס הכשרה ייחודי וליוו את המנהלת השכונתית להתחדשות עירונית. קנה המידה אפשר לנו לפעול כמו שאנחנו מאמינים ואוהבים – באופן מערכתי וסינרגטי – וליצור ערך מוסף אמיתי.

המליצו עלינו

משרד הבינוי והשיכון- אגף התחדשות עירונית:

בשנים האחרונות, חברת מודוס תהליכים משותפים מועסקת על ידי משרד הבינוי והשיכון כחלק מהצוותים המקדמים תהליכי התחדשות עירונית בערים שונות בארץ. במסגרת תכניות אלה, צוות מודוס מובילים תהליכי שיתוף ציבור לקהלים מגוונים ובהם אוכלוסיות ייחודיות, כמו חרדים (רובע ג-אשדוד) או בני העדה האתיופית (קריית משה-רחובות) ועוד.

מטרת התכניות אשר משרד השיכון והבינוי מוביל היא להביא לשינוי משמעותי, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית, בשכונות מדורדרות, שבהן האמון של התושבים בממסד מועט והחשדנות רבה.
שיתוף הציבור נבנה ע"י חברת מודוס בקפידה, מותאם לכל שכונה ושכונה ומונגש תרבותית ושפתית.

בכל הפרויקטים שצוות מודוס היה מעורב בהם, היתה להם תרומה משמעותית לקידום התכנית ושביעות הרצון שלנו מעבודתם באה לידי ביטוי בהעסקתם כל פעם מחדש. אני ממליצה בחום להיעזר ביכולות הגבוהות של החברה ובמקצועיות הצוות.

בכבוד רב,
עינת גנון
אגף התחדשות עירונית

צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן