בואו נכיר יותר

מודוס היא משרד תכנון וייעוץ המאמין בתכנון עם אנשים.

MODUS היא דרך (בלטינית). בדרך שלנו מתכננים ומובילים שינוי יחד עם אנשים. מהי הדרך שלכם?

אנחנו נבחרת של מתכננים ויועצים המחויבים לתכנון אינטגרטיבי, משתף וחברתי יותר, ויש לנו נוסחה מנצחת איך לעשות את זה נכון: כשאנשים פועלים יחד, בתהליך אפקטיבי, אפשר לגבש אסטרטגיה שכולם רתומים ליישומה או להכין תכנית טובה יותר. אפשר לשנות מציאות לטובה, ליצור ערך משותף ולהניע לפעולה. אלה תהליכים מורכבים. מזל שמורכבות היא שם המשפחה שלנו ויש לנו את החוכמה והניסיון לקדם תהליכים שמשיגים תוצאות.

לפני הכל אנחנו מקצוענים. תמיד אפשר לדבר איתנו ולקבל מענה יצירתי. אנחנו יודעים להקשיב ולדבר עם אנשים, להסביר כך שמבינים, לנהל תהליכים ביצירתיות ולבנות אסטרטגיות שעובדות. אנחנו מומחים בבניית הסכמות ובניהול מצבי קונפליקט, אמנים "בתרגום" בין שפות של קבוצות שונות ובחילוץ ה"תכלס" שחשוב לקבלת החלטות.

במהלך עשרים השנים האחרונות, השלמנו במודוס עשרות תכניות ותהליכים. מרבית הלקוחות שלנו עובדים איתנו שנים רבות, והם מספרים עלינו שפתרונות שגיבשנו עבורם מתכללים ונותנים ראש שקט, שאפשר לסמוך על התוצרים שלנו, שאנחנו ברי אמון, יצירתיים ותמיד מביאים ערך מוסף, וכן, שתמיד נעים לעבוד איתנו.

אם אתם מגבשים אסטרטגיה, מתכננים או מקדמים התחדשות עירונית. אם אתם עסוקים ביצירת ערך משותף או בהנעת שינוי ומבינים את הערך שנוצר בשיתוף בעלי עניין רלוונטיים, טוב שנפגשנו! צרו קשר כאן.

את האסטרטגיה שלנו לתכנון חברתי ומשתף מניעה שליחות:

 • לשנות את התכנון בישראל למשתף, אינטגרטיבי וחברתי יותר
 • להפגיש תכנון עם אנשים, לרתום אנשים לשינוי ולעשות את הדברים בהסכמה
 • לשפר ממשקים מורכבים באמצעות תהליכים חכמים המבוססים על דיאלוג ויצירת ערך משותף

 

אנחנו מאמינים שתכנון הוא ניהול שינוי. שינוי עלול לעורר קונפליקט שיש לטפל בו נכון, אך הוא גם הזדמנות לצמיחה.

תכנון הוא סוג של מערכת יחסים וכמו כאלו טובות, הוא צריך להיות מבוסס על אמון, מידע ודיאלוג.

אנחנו מאמינים שהאנשים הרלוונטיים בתהליך נכון, יוצרים תוצאה מיטבית.

בתמונת העתיד שלנו

 • מתכננים עם אנשים ולא בשבילם.
 • בעלי העניין הרלוונטיים מעורבים בתהליך ויוצרים יחד תוצאה מוסכמת שכולם מחויבים ליישמה.
 • מערכות היחסים מבוססות על אמון, הוגנות והערכה.
 • המידע והידע נגישים יותר לכולם כבסיס לקבלת החלטות.
 • מתכננים מטמיעים שיקולים חברתיים בתכנון והממשקים בין ארגונים, קהילות ומערכות מנוהלים בדיאלוג אפקטיבי.
 • ארגונים ותאגידים מתנהלים באופן מקיים ויוצרים ערך משותף.

הצוות שלנו

אמיתי הר לב

מייסד ומנכ"ל

עירא עברי

מוביל תחום תכנון

לביא היציג

מוביל תחום התחדשות עירונית

הילה מור

יועצת ומתכננת חברתית

דורון אורן

מתכננת חברתית

כליל גרוס

מתכננת חברתית

אורה עקרבי

מנהלת משרד

אמיתי הר לב | מייסד ומנכ"ל

אמיתי ייסד את מודוס כמשרד ייעוץ לתכנון משתף וניהול קונפליקטים בסוף שנות ה-90. מאז הוא יועץ נאמן לעשרות רשויות, משרדי ממשלה, ארגונים וקהילות המקדמים תהליכי תכנון ושינוי באמצעות שיתוף בעלי עניין ובניית הסכמות. אמיתי מאמין שתכנון חברתי ומשתף הוא תכנון טוב ודמוקרטי יותר ושדרך המלך לנהל שינוי, היא באופן הרותם את כלל המעורבים לתהליך אינטגרטיבי.
השכלה והכשרות: אמיתי סיים בהצטיינות תואר שני (M.S.C) מהטכניון בתכנון ערים ואזורים ותואר ראשון רב תחומי באוניברסיטת חיפה. הוא בוגר תוכנית הכשרה תלת שנתית ייחודית, של מכון CBI בבוסטון, לבניית קונסנזוס בקונפליקטים ציבוריים וסביבתיים ומורשה מטעם מכון MTI לניהול קונפליקטים בארגונים ומטעם מכון אדיג'ס Adizes בקליפורניה לניהול צוותים אפקטיביים.
הדרך של אמיתי: אמיתי ממשיך לנווט את מודוס כחברת ייעוץ מובילה המשנה את התכנון בישראל לתכנון חברתי ומשתף יותר. הוא מייעץ אישית למנהלים בכירים, לתהליכים אסטרטגיים מורכבים ולארגונים המבינים את הערך בשיתוף ודיאלוג. הוא מוצא זמן גם ללמד קצת באוניברסיטה העברית, להכשיר ממלאי תפקידים, לחתור בקיאק ימי ולטייל בשבילי הארץ. אמיתי בחר להיות נגיש ולגור בחדרה, הוא נשוי ואב לשלוש בנות שלא מפסיקות להפליא אותו.

 

04-8122080

052-2630675

amitay@modus.org.il

עירא עברי | מוביל תחום תכנון

עירא הצטרף למודוס בשנת 2014 ומאז הוא מוביל תכנון משתף, חברתי ופרוגרמטי בתכנון אסטרטגי ומתארי. תכנון עם אנשים יכול להיות מאתגר. מזל שעירא מביא רוגע, ביטחון ואורך רוח גם למצבים המורכבים ביותר. בשנים האחרונות הוא מתמחה בתכנון במרחב הכפרי בהכנת תכניות מתאר כוללניות, תכניות אסטרטגיות וממוקדות. מאז 2019 מוביל עירא את תחום התכנון במשרד.
השכלה והכשרות: לפני העבודה במודוס עירא השלים את התואר השני בתכנון ערים ואזורים מהטכניון עם התמחות במגזר הכפרי, שירת כטייס בח"א ועבד באלביט כמנחה סימולטורים לטיסה.
הדרך של עירא: עירא היה אלוף הגליל ברכיבה על סוסים ערבים ואלוף הרכס בתפיסת ביצים ממרחק. הוא מממש את החיים הטובים עם אשתו ושלושת ילדיו היפים ביודפת שבגליל, מגדל עיזים, מגבן ורוכב על אופניי הרים.

 

04-8122080

​052-2630675

ira@modus.org.il

לביא היציג | מוביל תחום התחדשות עירונית

לביא מוביל במודוס את תחום התחדשות עירונית. מי שמתחיל לעבוד איתו מתקשה להיגמל מזה. לפני כן עבד 7 שנים טובות בעיריית בת ים: ניהל תכניות התחדשות, הוביל תכניות במסלול רשויות, היה אחראי על הקשר עם התושבים בנושאי תכנון עיר, וניהל את קשרי הקהילה במסגרת הבינאלה לאדריכלות נוף בבת ים.
השכלה והכשרות: לביא אוהב ללמוד, ולאורך השנים הוא סיים לימודים ל B.A בחוג לפילוסופיה ותכנית רב תחומית באומנויות, את בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל ותואר שני בתכנון ערים מאונ' ת"א. לביא משמש כיועץ לתכנון חברתי ומשתף במגוון תכניות התחדשות עירונית, הוא מלווה חברות יזימיות מובילות ומייעץ לרשויות ולמנהלות עירוניות להתחדשות.
הדרך של לביא: לביא גר ביפו עם אשתו ושני בניו, בערבים הפנויים הוא כותב תסריטים ואופה עוגות מעולות.

 

04-8122080

​052-2630675

lavi@modus.org.il

הילה מור | גורמת לדברים לקרות, יועצת

הלה הצטרפה למודוס ב- 2017 ומאז אי אפשר בלעדיה. תמיד יש לה פתרון טוב ואפשר להתייעץ איתה בכל דבר. היא כתבה המון תסקירים חברתיים, חקרה תחומים חדשים, וריכזה תהליכי דיאלוג מורכבים עם עשרות בעלי עניין בתכניות אסטרטגיות. לפני מודוס ריכזה הלה במשך שנתיים את פעילות שנת השירות באזור השרון של תנועת הצופים, במהלכם: ריכזה קשרי ממשל וגורמי קהילה, ניהלה שיתופי פעולה רב מגזריים, וארגנה והפיקה פרויקטים מיוחדים. לפני כן ריכזה הלה את קשרי החוץ באגודת הסטודנטים באונ' חיפה, והובילה תכניות הדרכה ופיתוח מנהיגות עסקית צעירה מטעם המרכז הישראלי לניהול.
השכלה והכשרות: הילה היא בת למשפחת בונים ומהנדסים חיפאית. למרות זאת בחרה ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה ותואר שני (MPA) במנהל ומדיניות ציבורית בהתמחות בשלטון מקומי באוניברסיטת חיפה. היא בוגרת קורס דוברות פוליטית מטעם המרכז הישראלי להכשרה פוליטית, ובוגרת תכנית StandWithUs Fellowship למנהיגות בדיפלומטיה ציבורית.
הדרך של הלה: הילה חיפאית מאז ומתמיד, נהנית מהחיים עם בעלה ובנה, צוללת בים ומתמחה באוכל ויין טוב.

 

04-8122080

​052-2630675

hila@modus.org.il

דורון אורן | מתכננת חברתית

דורון רצתה להיות מתכננת עם אנשים ולעשות תכנון טוב יותר. היא עושה בדיוק את זה במודוס מאז 2018, תוך כדי השלמת התואר השני בהצטיינות בטכניון. היא מלווה תכניות התחדשות עירונית, עורכת תסקירים חברתיים ומייעצת חברתית בתכניות במסלול רשויות.
השכלה והכשרות: דורון בוגרת תואר שני בהצטיינות בתכנון ערים ואזורים בטכניון, קודם לכך השלימה B.A בפוליטיקה, ממשל וניהול באוניברסיטת בן-גוריון ואת תכנית המתמחים לקמפיינים לשינוי סביבתי מטעם 'מגמה ירוקה'. דורון היתה רכזת לובי וקשרי ממשל במגמה ירוקה, מנהלת מיזמים אקדמיים באוניברסיטת בן גוריון ורכזת הדרכה של קבוצות מנהיגות צעירה בתכניות "מובילים יחד" של מרכז הרצוג.
הדרך של דורון: דורון גרה בשכונת זיו בחיפה עם בעלה המהנדס, מנגנת בפסתנר ויחד הם מגדלים את ביז'ו – הכלב הכי חתיך בארץ.

 

04-8122080

​052-2630675

doron@modus.org.il

כליל גרוס | מתכננת חברתית

תכנון, מרחב, אנשים, ומה שבניהם - זה מה שהביא את כליל לעסוק בתכנון חברתי. כליל, מחפשת באופן מתמיד דרכים יצירתיות ויעילות לגשר בין הסיפור של האנשים לפרקטיקה התכנונית. במודוס, כליל מלווה תכניות מתאר ותכניות להתחדשות עירונית. לפני כן עבדה בתכנון והסדרה-במקום של יישובים בדואים לא מוכרים בתהליך תכנון משתף עם התושבים.
השכלה והכשרות: כליל בוגרת תואר ראשון מאוניברסיטת בן גוריון בגיאוגרפיה ובפסיכולוגיה. בוגרת תואר שני בתכנון ערים מהאוניברסיטה העברית. הייתה שותפה ופעילה בקליניקה האורבנית של האוניברסיטה העברית.  
הדרך של כליל: כליל גרה במושב שקף, עם בן-זוגה ושני ילדיה. אוהבת לטייל, ואם נשאר עדיין זמן פנוי אז גם לתפור.

 

04-8122080

​052-8783819

clil@modus.org.il

אורה עקרבי | מנהלת משרד

אורה תמיד היתה כאן. ככה זה מרגיש לפחות. היא מחזיקה את כל הדבר הזה שנקרא מודוס. היא זו שהקימה את כל התשתית הניהולית והתפעולית, היא מרכזת את כלל ההיבטים האדמיניסטרטיביים, ומאפשרת לצוות היועצים לעשות את מה שהם הכי טובים בו מבלי לדאוג. בזכותה אנחנו מצליחים לתאם פגישות שאף אחד אחר לא מצליח לסגור, למצוא תאריכים למפגשי שיתוף ציבור בהם ראש העיר יכול להגיע, ובעיקר לשמור על סטנדרט איכות של שירות מעולה עבור לקוחותינו. לפני מודוס ריכזה אורה תפעול ואדמינסטרציה במשרדי פרסום, בעמותת עמך, ובמפעל האופטיקה של חברת שמיר. אורה היא בת קיבוץ להבות הבשן, מתגוררת כיום בחיפה עם בעלה ובתה, מתעמלת בג'ירוטוניקס באופן קבוע ודואגת לכולנו.

 

04-8122080

ora@modus.org.il

מבין לקוחותינו

 • לכל לקוחותינו
הקודם
הבא

המליצו עלינו

 • המלצות נוספות
דילוג לתוכן